Forum informativ
Forum informativ

Va rugam sa va inregistrati deoarece:
*poti adauga linkul si bannerul tau gratuit pe linkultul.ilive.ro
*puteti pastra legatura cu noi.
*aveti acces la toate subiectele forumului.
*deveniti parte din comunitatea forum informativ!

Pentru orice intrebare, sugestie, opinie,sfat sau daca nu ai gasit ceea ce cauti,posteaza sau creaza un topic nou in legatura cu acest subiect.

De asemenea poti folosi si functia search pentru a verifica daca nu s-a mai discutat despre acest subiect.

Informare placuta!
forum informativ

Forum informativ

Sustine acest forum.Like it!

Ultimele subiecte
» CUM SA TRIMITI SMS GRATIS PE MOBIL
Joi Apr 12, 2012 6:42 pm Scris de Admin

» follow twiter forum informativ
Joi Apr 12, 2012 4:45 am Scris de Admin

» Noul mers al trenurilor.Trenurile îşi schimbă numele de duminică
Dum Dec 11, 2011 5:27 pm Scris de Admin

» Top 10 cele mai vandute produse la eMag
Mar Dec 06, 2011 12:10 am Scris de Admin

» 5 minute in jurul pamantului,vedere de la bordul Staţiei Spaţiale Internaţionale,Time Lapse View from Space
Dum Dec 04, 2011 3:42 am Scris de Admin

» sfat sa opresti schimbarea statusului pe yahoo messenger
Sam Dec 03, 2011 5:29 am Scris de Admin

» convert pdf to word,converteste documente pdf in word
Vin Dec 02, 2011 9:20 pm Scris de Admin

» Descarca Yahoo! Messenger 11.5
Joi Dec 01, 2011 8:47 pm Scris de Admin

» 1 decembrie, programul manifestarilor de Ziua Nationala in Iasi
Joi Dec 01, 2011 2:30 am Scris de Admin

» funcțiile Calculatorului din Windows
Lun Noi 21, 2011 11:41 pm Scris de Admin

» Romanian New House Music 2011
Sam Noi 19, 2011 3:04 am Scris de Admin

» download Bitdefender Antivirus Free Edition-protecţie eficientă şi simplificată
Vin Noi 18, 2011 2:39 am Scris de Admin

» YMads.com monetizeaza-ti blogul,site-ul sau forumul tau
Dum Noi 13, 2011 11:00 pm Scris de Admin

» despre Lord of ultima,browser game lansat de Electronic Arts
Dum Noi 13, 2011 9:50 pm Scris de Admin

» Marie Curie, cercetatoarea aniversata de Google la 144 ani de la nastere
Lun Noi 07, 2011 11:38 pm Scris de Admin

» ŞERBAN HUIDU a intrat cu maşina pe contrasens şi a lovit frontal un Logan. Doi pasageri din Dacie AU MURIT
Dum Oct 16, 2011 7:11 pm Scris de Admin

» Noul iPhone 4S costa doar 25
Sam Oct 15, 2011 7:44 am Scris de DeM3nT

» Zilele Iasului 2011,programul sarbatorilor Iasului,concert 14 octombrie
Vin Oct 14, 2011 4:28 am Scris de Admin

» download Windows 8 Developer Preview
Joi Sept 15, 2011 7:59 pm Scris de Admin

» 11 septembrie 2001, zece ani mai tarziu
Dum Sept 11, 2011 4:44 am Scris de Admin

Nu ai gasit ce te intereseaza?Cauta pe Google!

Parteneri
forum gratuit

sfaturi pentru mamici si tatici

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

sfaturi pentru mamici si tatici

Mesaj Scris de Admin la data de Vin Sept 10, 2010 8:45 pm

Ascultati sfaturile medicilor dar si ale mamelor si bunicilor voastre .

Si nu uitati ca plantele medicinale sunt sfinte …

7 reguli naturale de la Oana Turcu

1. ATENTIE la baita lui bebetino:

GEL BAIE & ŞAMPON BOGAT BABY de la Ardes

Gelul pentru baita se aplica pe corp si pe par. Are ca principii active ovaz si pansea (trei-frati-patati). Vitamina C din pansea fortifica bebelusul. Gelul special pielii foarte sensibile nu are lauril-sulfati (SLS şi SLES). Pentru bebelusul tau, toata afectiunea unei fine mangaieri, o dulce ocazie de a-l atinge. Are pH fiziologic, nu contine coloranti si nici substante animale.

2. HRANESTE SI HIDRATEAZA PIELEA BEBELUSULUI TAU !

Copilul tau are nevoie de ULEIUL BOGAT DE MIGDALE BABY de la Ardes

Foloseste pentru masajul pielii copilului tau un amestec foarte delicat de ulei de Primula Seri, Avocado, Jojoba, nuci de Macadamia, Masline, Unt de Karite, Sambure de Strugure si Ulei de Migdale presat la rece. Uleiurile de origine vegetala sunt bogate in acizi grasi: cis-linoleic si alfa-linoleic. Important pentru sanatatea pielii: previne deshidratarea si inrosirea provocate de agentii externi, mentinand bariera epidermica si favorizand elasticitatea. Uleiul Baby este emolient si nutritiv, combate impactului agresiv al sapunului asupra pielii. Ardes nu recomanda folosirea sapunului ci a GELULUI BAIE & SAMPON BOGAT BABY. Previne si vindeca iritatiile, inrosirile si arsurile. Uleiul se aplica prin masaj usor pe pielea întregului corp, in orice moment dupa baita sau dupa schimbarea scutecului. Optim si pentru pielea mamei pentru ca are efect antivergeturi.

3. EVITA ca RAZELE UVA SI UVB sa iti atinga bebelusul!

Foloseste creme solare cu principii active naturale, biologice de la ARDES COSMETICI.

CREMĂ SOLARĂ SPF 30

Ardes Research a creat Crema Solara de inalta protectie SPF 30 cu filtru pentru ultraviolete UVA – UVB. Se aplică pe pielea copilului tau inainte de a iesi la plimbare, apoi din 2 în 2 ore. Este formula speciala pentru copii pentru pielea sensibila şi pentru zone delicate. Nu expuneti copiii mici direct la lumina solara fara SPF 30! Limiteaza imbatranirea pielii datorată razelor UV (ultraviolete). Cu tirosina, aloe si karite. Crema SPF 30 nu se lipeste după aplicare, are antiradicali liberi si parfum fara alergeni. (Directiva 2003/15/CE), fara parabeni, fara isotiazolinon. Protejeaza pielea la mare si la munte, fara efectul de “dunga alba”. Formula soare & solar, antinisip.

4. Pentru URGENTE trebuie sa ai la indemana :

CREMA BOGATA SPECIFICA GALBENELE de la Ardes Italia

Crema curativa cu inalt continut de principii active. Crema supernutritiva cu galbenele, recomandata ca antiinflamator, inlatura contractiile musculare, vindeca ranile, antiseptic. Ideal contra arsurilor, cicatrizant, antiiritant. Folositi crema miraculoasa pentru inflamatiile dermice si ale mucoaselor, in tratarea eczemelor si vanatailor. Permite exploatarea celor mai bune proprietăţi ale plantelor medicinale.

CREMA BOGATA SPECIFICA SUNATOARE Ardes

Crema curativa cu inalt continut de principii active. Extract glicolic 1:1 si lipolic 20%. Sunatoarea este recomandată bebelusului pentru inrosiri, arsuri. Inlatura durerile, este cicatrizanta si astringenta. Permite exploatarea celor mai bune proprietati ale plantelor medicinale. Nu contine: vaselina, proteine si grasimi animale, coloranti, amine, laurisulfati si isotiazolin.

5. Nu uita de mamica: ULEIUL PUR DE MIGDALE DULCI de la Ardes ii va reduce VERGETURILE !

Uleiul pur de migdale dulci presate la rece este recomandat mamicilor pentru masajul corporal antivergeturi, de relaxare si pentru masajul facial. Daca folosesti uleiul de migdale chiar din timpul sarcinii 100% nu vei avea vergeturi! Recomandat in timpul sarcinii pentru ca nu are nici un miros. Sfat: daca ai centimetri in plus, maseaza-te cu CREMA EXTRAFORTE PENTRU SLABIRE.

6. Sfat pentru cuplu: chiar daca ai un bebe incearca sa nu iti neglijezi PARTENERUL!

CREMA SEMPRE Ardes este crema “passpartout” pentru necesitatea intregii familii. Hidratanta, nutritiva si racoritoare. Comoda si practica pentru toate ocaziile: acasa, in excursie, la mare, la serviciu. Cu ulei de avocado, ulei de morcov, ulei de germeni de grau, unt de karite, laptisor de matca, maces, fitosterina de soia. Uz: pe pielea fetei, mainilor si întregului corp. Mentine pielea elastica. Are grija de tine si de partenerul de viata.

7. Nu folosi parfumuri cu alcool! Lui bebetino nu ii place!

HIDROPARFUM OANA TURCU este un parfum nealcoolic cu baza apoasa ideala pentru toate anotimpurile si toate varstele. Vaporizat pe tot corpul, da o placuta si persistenta prospetime, lasand pielea catifelata si umectată.

Admin
Admin

Data de inscriere : 03/07/2010
Localizare : iasi

http://informativ.forumulmeu.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum