Forum informativ
Forum informativ

Va rugam sa va inregistrati deoarece:
*poti adauga linkul si bannerul tau gratuit pe linkultul.ilive.ro
*puteti pastra legatura cu noi.
*aveti acces la toate subiectele forumului.
*deveniti parte din comunitatea forum informativ!

Pentru orice intrebare, sugestie, opinie,sfat sau daca nu ai gasit ceea ce cauti,posteaza sau creaza un topic nou in legatura cu acest subiect.

De asemenea poti folosi si functia search pentru a verifica daca nu s-a mai discutat despre acest subiect.

Informare placuta!
forum informativ

Forum informativ

Sustine acest forum.Like it!

Ultimele subiecte
» CUM SA TRIMITI SMS GRATIS PE MOBIL
Joi Apr 12, 2012 6:42 pm Scris de Admin

» follow twiter forum informativ
Joi Apr 12, 2012 4:45 am Scris de Admin

» Noul mers al trenurilor.Trenurile îşi schimbă numele de duminică
Dum Dec 11, 2011 5:27 pm Scris de Admin

» Top 10 cele mai vandute produse la eMag
Mar Dec 06, 2011 12:10 am Scris de Admin

» 5 minute in jurul pamantului,vedere de la bordul Staţiei Spaţiale Internaţionale,Time Lapse View from Space
Dum Dec 04, 2011 3:42 am Scris de Admin

» sfat sa opresti schimbarea statusului pe yahoo messenger
Sam Dec 03, 2011 5:29 am Scris de Admin

» convert pdf to word,converteste documente pdf in word
Vin Dec 02, 2011 9:20 pm Scris de Admin

» Descarca Yahoo! Messenger 11.5
Joi Dec 01, 2011 8:47 pm Scris de Admin

» 1 decembrie, programul manifestarilor de Ziua Nationala in Iasi
Joi Dec 01, 2011 2:30 am Scris de Admin

» funcțiile Calculatorului din Windows
Lun Noi 21, 2011 11:41 pm Scris de Admin

» Romanian New House Music 2011
Sam Noi 19, 2011 3:04 am Scris de Admin

» download Bitdefender Antivirus Free Edition-protecţie eficientă şi simplificată
Vin Noi 18, 2011 2:39 am Scris de Admin

» YMads.com monetizeaza-ti blogul,site-ul sau forumul tau
Dum Noi 13, 2011 11:00 pm Scris de Admin

» despre Lord of ultima,browser game lansat de Electronic Arts
Dum Noi 13, 2011 9:50 pm Scris de Admin

» Marie Curie, cercetatoarea aniversata de Google la 144 ani de la nastere
Lun Noi 07, 2011 11:38 pm Scris de Admin

» ŞERBAN HUIDU a intrat cu maşina pe contrasens şi a lovit frontal un Logan. Doi pasageri din Dacie AU MURIT
Dum Oct 16, 2011 7:11 pm Scris de Admin

» Noul iPhone 4S costa doar 25
Sam Oct 15, 2011 7:44 am Scris de DeM3nT

» Zilele Iasului 2011,programul sarbatorilor Iasului,concert 14 octombrie
Vin Oct 14, 2011 4:28 am Scris de Admin

» download Windows 8 Developer Preview
Joi Sept 15, 2011 7:59 pm Scris de Admin

» 11 septembrie 2001, zece ani mai tarziu
Dum Sept 11, 2011 4:44 am Scris de Admin

Nu ai gasit ce te intereseaza?Cauta pe Google!

Parteneri
forum gratuit

Portretul bărbatului fidel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Portretul bărbatului fidel

Mesaj Scris de Admin la data de Dum Aug 15, 2010 9:10 pm

Din nefericire, numai una din zece femei reuşeşte să-şi întâlnească aşa-zisul suflet-pereche. Există însă o categorie de bărbaţi care pot iubi aceeaşi femeie până în ultima clipă a vieţii lor, chiar dacă nu există o legătură afectivă asemănătoare sufletelor-pereche.

Aceştia au, de obicei, un anumit model de comportament, un anumit tipar de atitudine şi chiar un fel aparte de a-ş i concepe frazele. Vom descrie mai deparate numai principalele aspecte legate de comportamentul celor capabili de stabilitate în sentimente. şi care, în rare cazuri, ar accepta despărţirea de femeia iubită.

Modul de a privi

În cazul în care este vorba de o fire energică, activă, privirea celor stabili în dragoste este aparent goală, rece şi în niciun caz afectuoasă, cu ochii umezi, sclipitori. Aceştia privesc către o persoană necunoscută direct şi clipesc destul de rar atunci când întâlnesc o altă privire. Bărbaţii vioi, puţin stabili în dragoste, privesc o persoană necunoscută mai iscoditor, globii oculari se mişcă uşor în sus şi în jos, iar umezeala ochilor apare atunci când cineva îi priveşte atent în ochi.

Bărbaţii mai putin activi, mai calmi, mai lenţi, care sunt stabili în dragoste, privesc o persoană necunoscută uşor încruntat şi puţin surprinşi. Privirea lor pare profundă, dar puţin tristă. Dacă sunt priviţi în ochi, lasă automat privirea în jos apoi îşi orientează privirea rece, rapid, către cel care îl priveşte. În cazul în care o femeie necunoscută îl priveşte admirativ şi-i zâmbeşte, bărbatul stabil în dragoste zâmbeşte firav, dar ochii rămân reci.

Expresia feţei

Numai în anumite condiţii expresia mobilă a feţei poate demasca o fire uşor stabilă sentimental. Astfel, bărbaţii mai vioi, mai plini de viaţă şi vorbăreţi reacţionează într-un mod aparte atunci când îşi aud numele strigat. De exemplu, dacă vocea care-i strigă e masculină, dar total necunoscută, aceştia capătă o expresie foarte concentrată iar încreţirea frunţii face ca ochii să pară a avea o privire apatică. Bărbaţii foarte instabili sentimental ridică de obicei din sprâncene, iar ochii lor devin aparent mai largi. Cei instabili în dragoste ridică ambele sprâncene şi privesc foarte atent în locul de unde s-a auzit strigătul. Pe bărbaţii mai calmi, auzul unei voci necunoscute care le strigă numele îi face să-şi îndrepte puţin spatele şi să împingă bărbia în faţă. La polul opus, bărbaţii instabili în sentimente clipesc mai repede, globii oculari se mişcă rapid, timp în care expresia feţei exprimă încordare, nedumerire, chiar teamă.

Gestica braţelor

Bărbaţii stabili în dragoste au mişcări destul de precise ale mâinilor şi în timp ce gesticulează tind uneori să-şi împreuneze mâinile, alteori să-şi încrucişeze braţele la piept. Acest din urmă gest apare numai în situaţia în care este deranjat de ce spune cineva sau de atitudinea uneia sau mai multor persoane. Gestul pare mai mult unul de apărare decât unul obraznic, aşa cum este în cazul bărbaţilor infideli în dragoste. În situaţia în care stă la masă sau la un birou în faţa unei persoane necunoscute, bărbatul stabil în dragoste tinde uneori să-şi apropie mâinile ţinând coatele sprijinite simetric de masă sau de birou. Cei mai puţin stabili în dragoste tind să-şi sprijine capul în mână, acoperindu-şi parţial sprâncenele cu partea de jos a palmei.

Felul de a vorbi

Majoritatea celor care sunt stabili în dragoste nu au voce foarte groasă, vorbesc clar şi oarecum monoton, făra prea multe ridicări sau coborâri de ton, ţin la claritatea frazei pe care vor să o rostească, dar nu aleg cuvintele în mod special, aşa cum fac o mare parte din cei mai puţin fideli în relaţia de cuplu.

Ei bine, cunoscând acum mimica şi gestica caracteristice unui bărbat stabil în dragoste, vă veţi da seama mult mai uşor în ce categorie se încadrează partenerul dumneavoastră de viaţă şi astfel vă puteţi găsi şi echilibrul emoţional.

Admin
Admin

Data de inscriere : 03/07/2010
Localizare : iasi

http://informativ.forumulmeu.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum